Профтехосвіта має стати привабливішою для учнів та забезпечуваті їх роботою з гідною зарплатнею

що відбулося у Міністерстві освіти і науки. Проект реалізується МОН спільно з Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва та компанією «Геберіт Інтернешл Сейлз АГ».
Павло Хобзей розповів, що завдяки цьому Проекту було визначено професію «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» як одну з пріоритетних. Її було включено до пілотного проекту, який реалізується Урядом України у 2016-2017 роках та фінансується з держбюджету. В його межах, зокрема, створюються Навчально-практичні центри, де для підготовки учнів використовують найсучасніші досягнення виробничих та педагогічних технологій. Нині діє 6 таких центрів з підготовки сантехніків.
«Важливим показником діяльності Навчально-практичних центрів є збільшення учнів професійно-технічних навчальних закладів. Також центри дозволяють забезпечуваті випускників роботою з належний рівнем заробітної плати, здійснювати навчання незайнятого населення, ефективніше використовувати обладнання і матеріали», – зазначив заступник Міністра освіти і науки.
У засіданні Наглядової ради також взяли участь Хольгер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Олексій Раків, голова Представництва «Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ» в Україні, Микола Кучинський, директор департаменту професійної освіти МОН України. Сторони обговорили підсумки реалізації проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» минулого року та ратифікувала план роботи на перше півріччя 2017-го.
Хольгер Тауш відзначив, що завдяки проекту вже збільшилася кількість учнів, які виявили бажання навчатися за професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». До того ж, його реалізація сприяла виділенню державних коштів на створення Навчально-практичних центрів у 2016-2017 роках та розширення мережі таких центрів.
«Цього року проект рухатиметься динамічніше, ми плануємо покращити досягнуті результати та показати успішність спільної роботи», – сказав Хольгер Тауш.
Так, планується оновлення навчальних посібників, проведення низки тренінгів та семінарів, розробка маркетингових матеріалів для просування послуг Навчально-практичних центрів, створення мобільних додатків для професійної орієнтації випускників шкіл та ін.
Микола Кучинський звернув увагу на необхідність розробки методичного забезпечення діяльності Центрів, а також проведення оцінки якості підготовки випускників-учасників Проекту незалежними експертами, перш за все представниками компанії «Геберіт».
Довідково
Освітній проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» (2014-2018 рр.) реалізується відповідно до підписаного меморандуму про співпрацю між Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC), компанією «Геберіт Інтернешл Сейлз АГ» та Міністерством освіти і науки України. Загальна сума коштів, виділених на реалізацію проекту, становить 12,4 млн грн (472тис швейцарських франків).
Проект спрямований на сучасну підготовку учнів професійно-технічних навчальних закладів за робітничою професією «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування», яких навчатимуть на базі новітнього устаткування та за участі швейцарських експертів.
Учасниками проекту є Вище професійне училище № 22 м. Сарни, Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, ДПТНЗ "Броварський професійний ліцей", ДНЗ "Полтавське міжрегіональне вище професійне училище імені Героя Радянського Союзу Бірюзова С. С.", Дніпровське вище професійне училище будівництва, ДНЗ "Одеський центр професійно-технічної освіти".
У цих закладах навчальний процес відбувається відповідно до нових держстандартів з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування». Учасники проекту вже отримали посібники за 7 темами та безповоротну цільову допомогу для придбання витратних матеріалів, необхідних для організації навчання згідно з новою навчальною програмою,
- до Дня Соборності УкраїниІнформаційні матеріали до Дня Соборності України–2023 та 105-ої річниці проголошення незалежності Української Народної Республікидо Дня Соборності України