Продавець ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
28 відгуків
ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»
+380 (94) 996-06-49
+380 (48) 758-18-96
+380 (66) 556-37-29

МОН: Патріотичне виховання має пронизувати все навчання

МОН: Патріотичне виховання має пронизувати все навчання

Міністерством освіти надано методичні рекомендації з організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, які мають використовуватися у навчальних закладах України.

Рекомендації надіслані департаментам освіти і науки в регіонах, а також інститутам післядипломної освіти педагогічної освіти.

У Міністерстві зазначають, що у сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність патріотичне виховання дітей та учнівської молоді набуває пріоритетного значення.

"Події останніх місяців дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Це є свідченням системної виховної роботи педагогічних колективів навчальних закладів", - зазначають у міністерстві.

Тому одним із найважливіших завдань педагогів є продовження роботи з формування у дітей та молоді громадянських якостей, розуміння приналежності до Українського народу.

В освітньому відомстві зазначають, що особливу увагу слід приділити дітям та родинам, які переїхали із теріторії військових дій, сприяти їх адаптації в нових умовах та нових колективах, залучати їх до активної діяльності та участі у позаурочних заходах, надавати можливість реалізовувати свій інтелектуальний, творчий, фізичний потенціал на благо України.

"Патріотичне виховання має наскрізно пронізувати весь навчально-виховний процес, органічно поєднувати національне, громадянська, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, базуватися на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обовязків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни", - йдеться в рекомендаціях Міністерства освіти.

Також у відомстві зазначають, що патріотичне виховання має охоплювати всіх учасників навчально-виховного процесу, сприяти формування у дітей та утвердженню у педагогів і батьків національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України.

У Міносвіти считают доцільним добирати і поєднувати різноманітні методи і форми патріотичного виховання, унікати формалізму й одноманітності, насичувати їх патріотичними емоціями та переживаннями, активно використовувати приклади мужності й звитяги захисників України як з історичного минулого, так і нинішніх воїнів-героїв, які боронять державу від російської агресії.

"Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність педагогів, учнів, батьків, яка через конкретну, практичну діяльність сприяє встановленню соціальних зв'язків, опануванню дітьми новими навичками, формування у них прагнення до відповідальної патріотічної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України", - наголошують у Міносвіти.

"Важливо, щоб учні, незалежно від їх національності та регіону проживання, ідентифікували себе з Україною, прагнули жити в Україні; розуміли необхідність дотримання конституційних та правових норм, володіння державною мовою; сприймали регіональну історію як частину загальної історії України, відчували власну причетність до майбутньої долі рідного краю як є ємної складової єдиної країни", - йдеться у рекомендаціях з організації патріотичного виховання.

Також у МОН зауважують, що важливу роль у патріотичному вихованні дітей та учнівської молоді відіграє педагог, його особистий приклад, його погляди та практичні дії, що мають бути взірцем для наслідування.

У роботі з патріотичного виховання молоді у міністерстві рекомендують навчальним закладів залучати батьків учнів, студентів, вихованців до активної участі у навчально-виховному процесі, організації та проведенні позанавчальних виховних заходів. Батьки мають стати не тільки гостями на заходах, не тільки спостерігачами за здобутками їх дітей, вони мають безпосередньо впливати на формування молодого покоління своїм досвідом та своїм прикладом.

Одним з пріоритетів методичних є військово-патріотичне виховання. Актуальним є Уроки мужності, зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України та волонтерами, відвідання військовослужбовців, які отримали поранення та проходять реабілітацію у медичних закладах, написання листів у рамках Всеукраїнської акції «Лист пораненому», встановлення у навчальних закладах меморіальних дощок (знаків) на вшанування пам'яті загиблих воїнів-героїв.

"Пропонуємо у музеях при навчальних закладах створити постійно діючі стенди, що відображають події збройної боротьби Українського народу за територіальну цілісність нашої країни, доля випускників навчальних закладів, односельців в антитерористичній операції", - зазначають у Міносвіти.

Також у Міністерстві освіти рекомендують при відзначенні національних свят та пам " ятних дат, зокрема, Дня захисника України, Дня Гідності і Свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності України тощо, керуватися методичними матеріалами Українського інституту національної пам'яті; організовувати наукові конференції, семінари, круглі столи; проводить військово-спортивні змагання, фестивалі-конкурси патріотічної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва; відвідувати музеї бойової слави; вшановувати сучасних героїв-захисників України та пам'ять загиблих за свободу, єдність та незалежність Українського народу тощо.

З повним текстом Методичних рекомендації з організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді можна ознайомитися у листі МОН № 1/9-614 від 27.11.14 року.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner