Продавець ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
28 відгуків
ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»
+380 (94) 996-06-49
+380 (48) 758-18-96
+380 (66) 556-37-29

Що таке професійно-технічна освіта?

Що таке професійно-технічна освіта?

тоді система середньої освіти розділилася на дві течії: класичне освіта для громадських діячів (вчених, юристів, архітекторів), і освіта для фахівців в промисловій, торговельній і землеробської діяльності. Дуже швидко ця реформа освіти сталася в інших європейських країнах, в тому числі і в колишньої Російської імперії.

Вже тоді передбачалося, що при навчанні професіям майбутні робітники отримають не тільки практичні знання, а й загальну професійну базу, тобто, принципи виробництва, знання про властивості матеріалів, з якими їм доведеться працювати, принципи їх обробки, та інше. Так з'явилися РЕМІСНИЧІ училища й школи, тобто, навчальні заклади, де підлітки цілеспрямовано навчалися ремеслу – робочого справі, яке затребуване в промисловій, торговельній, землеробської сферах, у сфері обслуговування.

При організації спеціальних училищ, де навчали професіями, важливим питанням було питання про вчителів, оскільки це повинні були бути досвідчені майстри, здатні на практиці показати учням усі тонкощі їхньої майбутньої професії.

Після революції в СРСР продовжували діяти ремісничі училища, і для багатьох хлопчиків і дівчаток, які втратили у роки революції і громадянської війни родини, це був єдиний спосіб здобути освіту та професію. У 1940 роки минулого століття ці навчальні заклади отримали статус училищ ПОЧАТКОВОЇ професійно-технічної освіти, а в 1959 році були перетворені в ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНІ УЧИЛИЩА (ПТУ), де молодь 14-17 років після закінчення неповної середньої освіти отримувала середню спеціальну професійну освіту протягом 2-3 років. Учні перебували на державному забезпеченні.

Ці ж принципи після розпаду СРСР і утворення незалежної України в системі професійно-технічного утворення зберігся по сьогоднішній день.

 

Переваги професійно-технічної освіти

 

Головна перевага професійно-технічних училищ полягає в їх вузької спеціалізації – тобто, молоді люди вивчають тільки ту теорію і опановують тільки тими практичними навичками, що знадобляться їм у майбутній професії. Крім того, диплом ПТУ дає можливість відразу після закінчення училища влаштуватися за фахом. Враховуючи, що кваліфіковані робітники потрібні завжди, при успішному оволодінні професією випускники ПТУ не залишаться без роботи навіть у найскладніші кризові часи: адже не тільки на виробництві, але і в побуті завжди потрібні кваліфіковані фахівці робочих професій – муляри, монтажники, слюсарі, зварювальники, штукатури, маляри, завжди і всім потрібні сантехніки, автослюсарі, перукарі.

Але і це для людини, що прагне до більших можливостей в професії, не межа: професійно-технічна освіта дає право продовжити навчання у вищих навчальних закладах за обраним профілем: наприклад, муляри або штукатури мають можливість отримати освіту в Академії архітектури.

 

Одеський Центр професійно-технічної освіти

 

В Одесі лідером професійно-технічної освіти є Одеський Центр професійно-технічної освіти, який має кілька навчальних корпусів, де учні можуть отримати освіту за п'ятнадцяти самим затребуваним робітничими спеціальностями. Цікаво, що на місці його найстарішого навчального корпусу, який розташований на вулиці Новосельського, 86, вже в двадцятих роках 19 століття – тобто, всього через тридцять років після заснування Одеси – розташовувалася реміснича управа.

Справа в тому, що в цьому районі перебувала верхня німецька колонія, тобто, місце компактного проживання німецької діаспори, більшість представників якої були ремісниками і тримали ремісничі цехи. Це портняжеский цех, столярний цех з виробництва і ремонту піаніно і музичних автоматів, цех малярів і кімнатних живописців, ювелірний цех, цех годинникарів, ковальський цех, і деякі інші. Причому, без документів, виданих ремісничої управою, ніхто – ні майстра, ні підмайстер, ні учень, – не мали права займатися своїм ремеслом.

Сьогодні головним завданням колективу Одеського центру професійно-технічної освіти є підвищення якості підготовки конкурентоспроможних робітників шляхом впровадження інноваційних технологій в навчальний процес.

Центр підпорядковується Міністерству освіти і науки України і є державним професійним навчальним закладом III атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їхніх інтересів, здібностей і стану здоров'я. Центр реалізує формування відповідного рівня кваліфікації з масових робітничих професій середньої технологічної складності.

Центр здійснює підготовку кваліфікованих працівників, як правило, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної загальної середньої освіти. Значний відсоток місць в Одеському центрі професійно-технічного навчання відведено для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Ключові слова: навчання, піти вчиться, професійна освіта,
затребувана професія, вибрати професію, для абітурієнтів, навчальні заклади.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner