"ДО РІДНОГО СЛОВА ТОРКНІМОСЬ ДУШЕЮ…"

День української писемності та мови

09.11.15

Оскільки щороку  у День української писемності та мови у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» стартує Тиждень української словесності, то вже й  склалися певні традиції проведення заходів.
Як правило, завжди  9 листопада, крім святкової лінійки, серед першокурсників проводився конкурс «Майстер правопису» на краще написання диктанту. Його диктували переможці попередніх років. Цього року вирішили не обмежуватися місцевим заходом, тому що вважали за честь  йменуватися «учасниками ювілейного XV Радіодиктанту національної єдності», долучившись до всеукраїнської акції, яку організовує Українське радіо.
  Заздалегідь планували писати лише в  кабінеті української мови та літератури, але охочих виявилося набагато більше, тому задіяли ще два робочі кабінети. Всього писали близько 80 – ти учасників. Це учні різних курсів і професій: група №7, 1 курс (секретар керівника, конторський службовець); група №3, 2 курс (машиніст холодильних установок); група №9, 2 курс (лаборант хімічного аналізу); група №5, 3 курс (офісний службовець, бухгалтерія).  До них приєдналися й деякі викладачі та майстри виробничого навчання.
У кожного були свої стимули, щоб прийти на захід: хтось хотів упевнитися у своїй грамотності, інші – її підвищити, а всі разом – щоб, об’єднавшись, засвідчити повагу до рідного слова.
Таке масштабне дійство  створює атмосферу свята, вселяє віру у підняття престижу української мови,  дає відчуття приналежності до культурної спільноти. Це своєрідний урок любові й шани не лише до мови, але й до своєї країни, свого народу.
#ДНЗОЦПТО, #ріднамова, #радіодиктант

 

Светлана Владимировна Ладыженская

 

Другие новости
Контакты
 • Телефон:
  +380949960649
  +380487555573
  +380487581896
 • Адрес:
  ул.Новосельского 86, ул. Заболотного 9, ул, Паустовского 12, вул. Театральна, буд. 3, смт. Овідіополь, Одеська обл., , Одесса, Одесская область, Украина
 • Email:
  ptu_odessa@ukr.net
Карта