200-річчя з дня народження українського композитора, автора гімну Михайла Вербицького

у групі №23 з професії «Слюсар з ремонту автомобілів, електрозварник ручного зварювання» ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти» відбувся виховний захід до 200-річчя від дня народження композитора Михайла Вербицького (1815–1870)

03.03.15

 та 150 річниці першого виконання Державного Гімну України.
 ...Твір, який його автор напевно вважав
за менш видатний, ніж «симфонія» ...
запевнив Вербицькому не тільки
тривале місце в історії української музики,
а ще й вдячність усіх українців.
Цей твір – «Ще не вмерла Україна»…
                                                                                  А. Рудницький
    Михайло Михайлович Вербицький – один із найяскравіших представників національної композиторської школи в історії української музики. Він належить до кола тих свідомих українських митців, що закладали на західних землях України фундамент професіональної музичної культури, спрямованої на виховання на- ціональної свідомості. Життя і творчість М. Вербицького були сповнені контрастів: непросте буття сільського священика у глухій провінції, ускладнене матеріальними нестатками і відокремленістю від світу великого мистецтва, дивовижно поєднувалися з потужною результативністю творчої діяльності.
  Михайло  Вербицький був справжнім народним композитором, котрий не лише тонко відчував настрої та мрії людей, а й умів своєю музикою збуджувати світлі, піднесені почуття. Саме цим пояснюється величезна популярність його творів, і в першу чергу найславетнішого – Національного Гімну  «Ще не вмерла Україна».

Другие новости
Контакты
 • Телефон:
  +380949960649
  +380487555573
  +380487581896
 • Адрес:
  ул.Новосельского 86, ул. Заболотного 9, ул, Паустовского 12, вул. Театральна, буд. 3, смт. Овідіополь, Одеська обл., , Одесса, Одесская область, Украина
 • Email:
  ptu_odessa@ukr.net
Карта