День української писемності і мови
В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно
9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця».
Сьогодні українські вчені считают, що Нестор Літописець ставши прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували декілька видів писемності. Деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови в основному складається з аналогів грецьких літер та декількох поезії слов'янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця. Альо її, очевидно, знали не всі, оскільки до наших часів дійшов лише один зразок такого листа.
У цей день у навчальних закладах традиційно проводяться різноманітні заходи. Всі вони присвячені темі писемності та грамотності. У цей день зазвичай пишуть диктанти, проводять тематичні вікторини та олімпіади з української мови.
Оскільки у даному навчальному році цей день випадає на вихідні, то ми спланували усі заходь з наступного тижня.
У ДНЗ ОЦПТО з 10 листопада стартуватиме Тиждень української словесності. Щиро запрошуємо до нас на гостину!
План проведення Тижня української словесності
у ДНЗ ОЦПТО
(до Дня української писемності і мови)
10 ЛИСТОПАДУ
1.Урочисте відкриття Тижня на ранковій лінійці
2.Книжково-ілюстративна виставка «Історія української писемності»
3. Фронтальний диктант «Рідне слово» у групах 1-го курсу
11 ЛИСТОПАДА
Фотовиставка «Ми діти твої, УКРАЇНО»
12 ЛИСТОПАДА
Перший етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика
13 ЛИСТОПАДА
Конкурс декламаторів «Срібне слово»
14 ЛИСТОПАДА
1. Літературна кав'ярня «Поезія – це завжди неповторність» (зустріч з одеським письменником Олексою Резніченком)
2. Класні години у групах «Моє ти диво калинове, кохана материнська мово»
3. Конкурс стіннівок
17 ЛИСТОПАДА
Підведення підсумків Тижня, нагородження переможців конкурсів та відзначення найактивніших груп.
До дня української писемності та мови, учні групи № 45 з професії "Кухар, кондитер" разом з класним керівником Полівановою С. В. були запрошені на XVII Обласний фестиваль Української книги пам'яті Михайла Грушевського, який проходив в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.. М. Грушевського.
Урочисте відкриття фестивалю розпочалося з вступного слова директора ОУНБ ім.. М. Грушевського Амельченко Ю. С., яка підкреслила, що українська мова – велична, щедра і прекрасна і не вистачить слів, щоб описати нашу рідну мову.
З доповіддю на тему: „Мова – духовна енергія народу” виступила кандидат філологічних наук, доцент кафедри документознавства Сікорська В.Ю., яка промовила словами великого українського вченого Івана Огієнко: „Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб”.
Колектив „Мальви” Одеської обласної філармонії привітав всіх учасників українською піснею і ще раз переконав у тому, що наша рідна українська мова – мелодійна, ніжна та солов’їна.
Всі учасники залишилися під великим враженням від фестивалю. Шануймо нашу мову і пошанованні будемо іншими! Мова – наша душа!
Ключові слова: підвищення кваліфікації,
курс вчитися,платні курси,індивідуальні курси,
курсова підготовка,швидкі курси,курси за професіями.
СВІТЛАНА ПОЛІВАНОВА
Світлана Володимирівна Ладиженська
- «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії».05 липня 2024 року Український молодіжний фонд у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через німецький державний банк розвитку KfW оголосив про старт першого грантового конкурсу «Кар’єрний старт. Програма молодіжної гарантії».Повна версія новини