Продавец «Одесский центр профессионально-технического обучения» развивает свой бизнес на Prom.ua 12 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
38 отзывов

Вишиванковий день

Вишиванковий день
– третій четвер травня, і цього, 2020 року він припадає на 21 травня.

20.05.20

Ідея проведення Всесвітнього дня вишиванки належить Лесі Воронюк, яка у 2006 році, навчаючись на факультеті історії Черновецького національного університету, запропонувала один день присвятити носінню української вишиванки: тоді кілька студентів та викладачів вдяглися у вишиванки, беручи приклад з одного із студентів, який таку національну вишиту сорочку носив щодня.

Незважаючи на те, що це свято неофіційне, воно дуже популярне не лише в Україні, а й серед українських діаспор багатьох країн світу: цього дня усі бажаючі вдягаються у різноманітні вишиванки, проводять флеш-моби, акції, марші, концерти, та багато різних інших цікавих, пізнавальних і веселих заходів. Цього року в умовах карантинних обмежень вишиванковий день пройде в он-лайн-мережах.

Цікаво, що від початку свята воно було популярним головним чином в серед молоді в освітніх закладах, а от в 2010 році до нього долучилися держслужбовці Чернівців, які на свої робочі місця також прийшли в вишиванках. В 2016 році було проведено добу вишиванки, за час якої на різноманітних благодійних ярмарках забрано чимало коштів, згодом переданих на лікування онкохворим дітям.

В останні роки, особливо після початку російської агресії 2014 року, День вишиванки популярним став і в Одесі: небайдужі українці, вдягаючись у ці гарні сорочки, демонструють єдність та патріотизм, тим самим ідентифікуючи себе як активну частину українського народу.

Слово «вишиванка» – скорочене від «вишита сорочка», яка завжди була в народі найпопулярнішим одягом. Узори та символи, манера шиття та кольори – усе це в давні часи несло певний зміст. В кожному регіоні України є свої традиції вишиванок, а пісня «Два кольори» на вірші Дмитра Павличка, створена ще у 1964 році, певним чином розкриває деякі з цих символів, які живуть у свідомості народу:

Як я малим збирався навесні
Піти у світ незнаними шляхами,
Сорочку мати вишила мені
Червоними і чорними нитками.

Приспів:
Два кольори мої, два кольори,
Оба на полотні, в душі моїй оба,
Два кольори мої, два кольори:
Червоне – то любов, а чорне – то журба.

А у наведеній нижче статті можна знайти описи усіх видів вишиванок по регіонам України: https://prolviv.com/blog/2017/05/18/dnia-vyshyvanky-sorochky-z-usikh-rehioniv-ukrainy/

Другие статьи
Контакты
 • Телефон:
  +380949960649
  +380487581896
  +38066 556 3729
 • Адрес:
  ул. Заболотного 9, ул, Паустовского 12, вул. Театральна, буд. 3, смт. Овідіополь, Одеська обл., , Одесса, Одесская область, Украина
 • Email:
  ptu_odessa@ukr.net
Карта