Зібрались разом правнуки Тараса...

Зібрались разом правнуки Тараса...
Не одцуравсь того слова, Що мати співала, Як малого повивала... Т. Шевченко

04.02.18

Гостинна Одещина увосьме об'єднує своїх обдарованих дітей - учнів і студентів - на всеукраїнському етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.
За традицією, фінальне дійство відбувається в Одеській ЗОШ №117, що по вул. Рішельєвській, 18. 3-го лютого 2018 року тут зібралися абсолютні переможці (I та II місце) обласного етапу, щоб продовжити свято змагань у знаннях Шевченкового художнього спадку, продемонструвати високий рівень власної творчості.
Заклади професійної освіти м.Одеси та Одеської області представляли три учасниці, серед них - учениця Одеського центру професійно-технічної освіти Менчинська Юлія, котра була призеркою минулорічного всеукраїнського етапу (диплом II ст.) та вже вдруге стала переможницею обласних змагань.
З нагоди привітання лауреатів обласного етапу, їхніх батьків та педагогів, відбулися урочистості. Вітальне слово Міністра освіти та науки України передав Дмитро Дроздовський - голова журі конкурсу, письменник, літературознавець, кандидат філологічних наук, науковий співробітник Інституту літератури ім. Тараса Шевченка. Також до присутніх з промовою звернулися Любов Задорожна - заступник директора Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, і Сергій Дмитрієв - член журі конкурсу, доцент кафедри загального та слов'янського мовознавства ОНУ ім. І.І. Мечникова, очільник Спілки письменників Одещини. Приємно відзначити, що це були не пафосні тиради, а прості і зворушливі слова про значущість повноцінного життя рідної мови, її консолідаційну силу, врешті про її неповторність і красу, визнану у світі.
На завершення зустрічі талановиті школярі гостинної школи влаштували патріотичний концерт. Це було сучасно, яскраво і дуже-дуже щемно, за що їм та наставникам особлива подяка.
Рідне слово - це слово Кобзаря. Хай живе воно і квітне віднині і повсякчас, хай єднає українців на своїй землі і за морями-океанами!

#ріднамова #патріотичневиховання #конкурсшевченка #ОЦПТО

Джерело: Світлана Володимирівна Ладиженська

Інші статті