Міжнародний тиждень глухих
Міжнародний день глухих встановлено в 1958 році в пам’ять заснування у вересні 1951 року Всесвітньої федерації глухих (World Federation of the Deaf), однієї з найперших міжнародних організацій людей з обмеженими можливостями. ВФГ об’єднує 132 національні організації всіх п’яти континентів, має статус асоційованого члена ООН, ЮНЕСКО, Міжнародної організації праці та Міжнародної організації охорони здоров’я. Федерація тісно співпрацює з Верховним комісаром ООН з прав людини і має своїх представників в Групі експертів ООН з визначення стандартних правил забезпечення рівних можливостей для людей з обмеженими можливостями.
В рамках національних організацій, ВФГ акцентує увагу на забезпечення прав глухих, підвищення статусу національних організацій глухих та людей зі зниженим слухом, для досягнення підвищення рівня освіти глухих, доступності до інформаційних технологій та послуг.
Різними порушеннями слуху страждає близько 650 мільйонів людей – кожен дев’ятий житель землі. Не всі люди з захворюваннями органів слуху є абсолютно глухими, серед них є люди зі зниженим слухом. Втрата слуху не вирок. Серед відомих людей, втративших слух в різному віці, поет епохи Відродження П’єр де Ронсар, композитор Людвиг ван Бетховен, письменники Віктор Гюго, Жан Жак Русо та Карел Чапек; італійський художник Антонио Станьолі, французский скульптор Клод-Андре Десен та багато інших. Для глухих винайдено спеціальну мову жестів — жестуно. Її створення пов'язано з ім’ям абата Чарльз-Мішель де Л'Епе, який в 1760 році заснував першу школу для глухих у Франції — Паризьский інститут глухих. В 1816 році перша постійна школа для глухих з’явилась у США.
Міжнародний день глухих виник для недопущення дискримінації людей, які не чують. Звичайна людина рідко задумується, що для багатьох немає можливості почути шум дощу, моря, музику, щебет солов’я та голос рідної людини. Вони також не можуть почути важливого оголошення, наприклад в аеропорту чи на вокзалі, вказати в транспорті необхідну зупинку, не чують небезпеки позаду себе на дорозі, тому потребують нашої допомоги. Але люди з вадами слуху – звичайні люди, які живуть, працюють і навчаються поряд з нами, радують нас своїми талантами і перемогами, надихають своєю щирістю та уважністю. Просто їм потрібно трішки більше нашої уваги, спілкування, особливо дітям.
З метою толерантного відношення до людей з вадами слуху, 25 вересня 2015 року в ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти», в групі №4 було проведено виховну годину «Для Вас завжди відкриті наші душі і серця…» Ознайомившись з інформацією про Міжнародний день людей з вадами слуху, про відомих і талановитих людей, параолімпійців, учні від щирого серця написали нашим учням з особливими потребами слова підтримки, виразили своє захоплення їхньою силою духу і премогами.
Мы — с вами!!!
Жизнь всегда прекрасна, и каждый чем-то одарен.
Пусть будет только радость властна,
и свет надежд не побежден.
В водовороте всех событий, на самом тяжком рубеже,
надейтесь, веруйте, творите, как заповедано душе!
- Алгоритм взаємодії щодо превенції та протидії булінгу в закладах освітиБулінг (цькування)* — психологічне, фізичне, економічне, сексуальне насильство, зокрема й через електронну комунікацію, що вчиняється щодо малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою щодо інших учасників освітнього процесу.Повна версія статті