Урок толерантності " ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА"

Урок толерантності " ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА"
Світ глухонімих. Психологічно важко навіть вимовити це сполучення слів. А такий світ є, він існує. І доки не маєш знайомства з такими людьми

24.09.15

безпосередньо, уява чомусь малює його темними фарбами. А коли починаєш контактувати з ними, бачиш, які вони світлі люди, чим живуть, про що мріють, хочеться неодмінно самому докласти зусиль, щоб їхній світ став барвистішим, яскравішим, жвавішим. 
Оскільки діти з вадами слуху навчаються також і в Одеському центрі професійно-технічної освіти, ми, викладачі та майстри, намагаємося вчити наших вихованців розумінню та толерантності у ставленні до них.
Саме питанню доброзичливих відносин була присвячена виховна година, що пройшла 24 вересня у групі /3 другого курсу. Протягом уроку учні висловлювали власне бачення проблеми, давали поради один одному, як краще порозумітися з даною категорією людей, на основі власних спостережень. Йшла мова й про те, що нам є чому повчитися у них, ― це витримка, цілеспрямованість та воля до перемоги. Бо наші учні з вадами слуху мають серйозні спортивні досягнення ― вони здобували перемоги на європейських та світових змаганнях з греко-римської боротьби.
У підсумку зійшлися на тому, що наша турбота про людей, які не чують, не повинна обмежуватися кількома днями чи тижнями, спрямованими на відзначення Міжнародного дня глухих. Наші дії, слова і вчинки щодня мають показувати їм, що ми готові приділяти увагу та надавати підтримку, всіляко демонструючи нашу рівність.
Почуймо їх навіть без просьби про допомогу!

Іди по тій стежці, дитино,
Даруй любов і тепло,
І пам'ятай: ти ― Людина! 
Вчись, думай, твори добро! 
Максим Рильський

Джерело: Светлана Владимировна Ладыженская

Інші статті