Сьогодні МОВА на чатах МИРУ

Сьогодні МОВА на чатах МИРУ
26 травня 2015 року у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка у місті Києві відбулося урочисте закриття ювілейного XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

27.05.15

 Церемонія привітання та нагородження переможців та призерів наймасштабнішого національного проекту в Україні та діаспорі, у якому беруть участь мільйони українців, пройшла на високому рівні.
        З вітальною промовою звернувся до переможців, вчителів, батьків Президент України Петро Олексійович Порошенко. Глава держави назвав конкурс одним із найважливіших мовних змагань країни, наголосивши на значущій ролі української мови в житті суспільства. «Мова – це те, що об’єднує нас, а єдиний народ – непереможний» ― констатував Президент.
          Депутати Верховної Ради України, письменники, меценати, воїни АТО, ― усі у своїх зверненнях акцентували увагу на необхідності збереження мови задля існування держави, задля здобуття перемоги у боротьбі за незалежність. Зокрема лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, висловлюючи подяку всім, хто попри війну, окупацію, труднощі, продовжує відроджувати та популяризувати українську мову, підкреслила: «У мові – наша сила, натхнення й перемога!»
           Приємно відзначити, що у плеяді юних філологічних обдарувань, яких було близько 70-ти з майже усіх областей України, сяяла й наша зіронька – учениця III курсу групи №7 Одеського центру професійно-технічної освіти  Ганна Абусерідзе. За зайняте III місце серед представників ПТНЗ України  Ганнуся була нагороджена Дипломом переможця, добіркою чудових книг та відзначена грошовою премією меценатів конкурсу.
          Це дійсно грандіозне досягнення для учениці й учителя, для навчального закладу, для навчально-методичного центру регіону, адже перемога такого рівня є першою для профтехосвітніх закладів Одеси та Одеської області впродовж 15 років існування Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
          Одеський центр професійно-технічної освіти не вперше лідирує у мовних змаганнях, і велика заслуга у цьому ― особисто керівника навчального закладу Сущенка Сергія Борисовича, який, розуміючи усю надважливість захисту української мови у сьогоднішніх буремних реаліях, надає всебічну підтримку вивченню і розвитку мови у навчальному закладі,  сприяє творчій роботі викладача-мовника, забезпечуючи умови для повноцінної діяльності, уболіває за результат та підтримує досягнення у даній царині.
        Отже, хочеться висловити впевненість  у тому, що рідна українська мова житиме вічно. У ній – сила й святість, міць і ніжність, натхнення і праця, воля і перемога. Вона – найкраща! 
... Слова росли із грунту, мов жита,
 Добірним зерном колосилась мова.
 Вона як хліб. Вона мені свята.
 І кров’ю предків тяжко пурпурова.
                                              Ліна Костенко 

Джерело: Светлана Владимировна Ладыженская

Інші статті