Сергій Квіт: Професійно-технічна освіта повинна бути прив’язана до потреб регіону

Під час зустрічі Сергій Квіт зазначив, що нещодавно прийнято Закон України «Про вищу освіту», зараз готуються інші закони, зокрема, Закон України «Про професійно-технічну (професійну) освіту».
За словами Міністра освіти і науки, головне завдання на сьогодні – якість навчально-виховного процесу. Мережа закладів професійно-технічної освіти створювалася у радянський час. Тоді вона була прив’язана до заводів і фабрик, які нині не діють. Зараз працюють нові підприємства. Кілька років тому бізнес зрозумів, що на ринку праці дуже мало кваліфікованих робітників. Тому сьогодні, в умовах розвитку економіки, як ніколи, потрібні робітничі професії. До того ж, кваліфіковані робітники дуже часто отримують кращу зарплату, ніж люди з вищою освітою.
За основу реформування системи професійно-технічної освіти Сергій Квіт пропонує взяти голландську концепцію. Міністр поінформував, що у Голландії було створено великі регіональні професійні центри, де представлено багато професій: в одному закладі можуть готувати будівельників, програмістів, дизайнерів. Таким чином, у своїй підготовці вони можуть використовувати елемент міждисциплінарності, як у вищих навчальних закладах, розвивати творче креативне мислення.
«Я думаю, що це також і наш шлях. У нас є дуже багато професійно-технічних училищ, де навчається менше 200 учнів. Це показує безперспективність: можливо саме в цих регіонах, професії, які вони готують, не потрібні. Треба реорганізовувати такі навчальні заклади», -наголосив Сергій Квіт.
Міністр освіти і науки також зазначив, що проблему реорганізації неперспективних професійно-технічних закладів можна вирішувати шляхом створення спеціальних рад, до яких входять представники навчальних закладів, а також представники бізнесу (державних чи приватних підприємств) та місцевої влади. Іноді в таких радах бере участь держава. Саме ці ради вирішують, які професії потрібні у даному регіоні та яким чином реформувати той чи інший навчальний заклад.
За словами Сергія Квіта, професійно-технічна освіта у державі повинна бути прив’язана до потреб регіону, до потреб бізнесу та інвестицій – усе має обов’язково співпрацювати. Важливо й те, щоб представники бізнесу, які братимуть участь в організаційному процесі професійно-технічного навчального закладу, були зацікавлені й у його матеріально-технічному забезпеченні.
- Інформаційні матеріали до початку російсько-української війни та повномасштабного вторгнення РФ в УкраїнуУ лютому 2014 року почалася сучасна російсько-українська війна. Тоді, 11 років тому, РФ окупувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремічас територій. 24 лютого 2022 року Росія розв’язала відкриту повномасшта райони Донецької, Луганської та Херсонської областей. До 24 лютого 2022 року основні події війни, з різною інтенсивністю бойових дій, точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території...Повна версія статті
- День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя26 лютого 2014 року в Сімферополі, поруч з приміщенням Верховної Ради АР Крим, пройшов багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України та проти проведення позачергового засідання Верховної Ради АР Крим.Повна версія статті